Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Bağış
Bireysel Bağış
Kurumsal Bağış
Adım Adım
Başka Nasıl Destek Verebilirim?
Ürün ve Hediyeliklerimiz
Destekçilerimiz
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Adım Adım
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

2016 itibariyle 13 bin gönüllü koşucusu ve 111 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan Sivil Toplum Kuruluşlarına aktarılan kaynak 14.5 milyon TL’ye ulaşmıştır.

TEMA Vakfı, 2013 yılında Adım Adım Oluşumunun desteklediği sivil toplum kuruluşları ağına dâhil olmuştur.

Adım Adım Oluşumu hakkında detaylı bilgi için: www.adimadim.org 

Adım Adım yardımseverlik koşusu içerisinde TEMA’nın Ağaç Kardeşliği projesi için koşarak ya da bağış yaparak, 5.000 çocuğun doğayı deneyimleyerek öğrenmesine ve toplam 10.000 fidanın toprakla buluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Proje hakkında bilgi edinmek için proje filmini izleyebilirsiniz: www.youtube.com/watch?v=r7EBS8F0bPA&t=1s
Bağışlar İçin Banka Hesap Bilgileri ve Online Bağış: https://ipk.adimadim.org/

Bilgi için:

adimadim@tema.org.tr

facebook.com/adimadimtema 

Proje Koordinatörü Tuba Kesen: 0212 291 90 90/ 181

 

Çocuklar İçin Ağaçlandırma ve Doğa Eğitimi Projesi

Son yüzyılda artan nüfus, düzensiz kentleşme ve sanayileşme gibi faktörler nedeniyle doğal varlıklarımız ciddi şekilde tahribata uğruyor. Örneğin, ormanlarımız gezegenimize sunduğu yararlı hizmetlere rağmen (toprağı tutma, yağış rejimini düzenleme, karbondioksiti depolama vb.) hızla tahrip ediliyor. TEMA Vakfı, bu tahribatın ve baskının azaltılmasında en önemli ve etkili yöntemlerden birinin çevre/doğa eğitimleri yardımıyla doğaya temas eden ve içselleştiren nesiller yetiştirmek olduğuna inanıyor. Oysa, geleceğimizin güvencesi olan çocuklar hızla artan kentleşme nedeniyle daha az doğaya çıkıyor ve doğa ile ilişkileri giderek azalıyor.


TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında çocuklara sunulacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak yaşayarak öğrenmelerine destek olarak doğa ile giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlarken “Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanları” ile de ağaçlandırma ve erozyonla mücadeleye katkı sağlamayı hedefliyor. Her 100 TL’lik bağış; 


• Bir çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasına ve sonucunda bulunduğu yöreye uygun doğal türlerdeki tohumlar ile kendi fidanını yetiştirmesine, 


• Aynı zamanda Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından TEMA Vakfı’na tesis edilen orman arazilerinde çocuklar adına “Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanları”nın oluşturulmasına destek olacak.


Hedefimiz Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde 5.000 çocuğa bir doğa eğitim programıyla ulaşmak ve 5.000’i çocukların kendi yetiştirdikleri fidanlar olmak üzere toplam 10.000 fidanın toprakla buluşmasını sağlamaktır.

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93