Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Lütfen Online Bağış için Tıklayınız >>>
Lütfen Gönüllü Olmak için Tıklayınız >>>
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Basın Açıklamaları Bizden Haberler İşbirliklerimiz Takvim
Tüm Basın Açıklamaları için Tıklayınız >>>
TEMA Vakfı’ndan dostlarınız için doğa dostu bir armağan 12.12.2014
TEMA Vakfı, yılbaşı armağanı için özel bir seçenek sunuyor. Gerek bireyler gerek kurumlar için tasarımlanmış bu değerli armağan, hem yeni yıl dileklerinizi iletecek; hem yaşanabilir bir dünya için atılan küçük adımların önemini yıl boyunca anımsatacak bir yılbaşı ağacı.
Detaylar...
22 Yıldır Toprağı Korumak İçin Gönüllüyüz 04.12.2014
5 Aralık bu yıl hem Dünya Gönüllüler Günü hem de Dünya Toprak Günü olarak kutlanıyor. Kurulduğu günden bu yana toprağı korumak için çalışmalar yürüten TEMA Vakfı, herkesi 5 Aralık'ta Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Toprak Günü'nü bir arada kutlamaya davet ediyor.
Detaylar...
TEMA VAKFI AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ AÇIKLAMASI 02.12.2014
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS)” için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun onaylandığını 01.12.2014 tarihinde bakanlığın web sitesinden basın açıklaması olarak duyurmuştur. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ifade edildiği gibi TEMA Vakfı sürece "katkı" sağlamamıştır.
Detaylar...
Kuraklık 4 milyar hektardan fazla alanı ve 1,4 milyar insanın hayatını tehdit ediyor. 19.11.2014
TEMA Vakfı her yıl düzenlediği Erozyonla Mücadele Haftası etkinlikleriyle erozyonla mücadelenin, ağaçlandırmanın ve doğal varlıkları korumanın öneminin altını çiziyor.
Detaylar...
Sürdürülebilir Bir Gelecek için Aile Çiftçiliği 16.10.2014
Birleşmiş Milletler tarafından 2014'ün teması “Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı” olarak belirlendi. 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde, aile çiftçiliği kapsamında gıda güvencesi, tarımın yeniden ivme kazanması, sağlıklı bireyler yetişmesi ve yerel ekonominin canlanması konuları ön plana çıkarılıyor.
Detaylar...
Toprağımız Akıp Gitmesin 02.10.2014
Son dönemde yaşanan seller, önemli miktarda verimli üst toprak kaybına neden olmaktadır. Ülkemiz her yıl ortalama 1 mm, 10 yılda ise 1 cm toprak kaybetmektedir.
Detaylar...
Hükümet Liderleri İklim Zirvesi için New York’da buluşuyor, Halk ise sokağa çıkıyor! 19.09.2014
İklim Ağı 20-21 Eylül’de Türkiye’de gerçekleştirilecek iklim etkinliklerine herkesi davet ediyor, 23 Eylül’de New York’ta gerçekleştirilecek İklim Zirvesi’nden beklentilerini açıklıyor.
Detaylar...
TEMA Vakfı 22 Yaşında ! 11.09.2014
Erozyonla mücadele etmek ve doğal varlıklarımızı korumak amacıyla 1992 yılında kurulan TEMA Vakfı, 22. yılını geride bırakıyor. Bugün, ülke genelinde 500 bini aşan gönüllüsü, 80 İl Temsilcisi, 272 İlçe Gönüllü Sorumlusu ve 112 üniversitede bulunan Genç TEMA topluluğu ile doğal varlıklarımızı koruma çalışmalarını sürdürüyor.
Detaylar...
TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı İstanbul’da yapıldı 15.09.2014
TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı “Yaşanabilir Bir Gelecek İçin Gönüllüyüz” temasıyla 31 Ağustos - 3 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.
Detaylar...
DOĞAL SİT ALANLARINDA PLANLANAN HİDROELEKTRİK SANTRALLERİ (HES) PROJELERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK İLKE KARARI HAKKINDA AÇIKLAMA 12.08.2014
Doğal sit alanlarında HES yapılmasına yönelik eski ilke kararı, TEMA Vakfı tarafından açılan dava sonucunda, 2007 yılında iptal edilmiş, Fırtına Vadisi başta olmak üzere birçok doğal sit alanı HES’lerden korunmuştur.
Detaylar...
Lütfen Avrasya Koşusu Bağışları için Tıklayınız >>>
Lütfen Yılbaşı Ağacı için Tıklayınız >>> Lütfen Yılbaşı Ağacı için Tıklayınız >>>
Lütfen Video ve Resim Galeri için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Lütfen Yeşil Dalga Programı için Tıklayınız >>>
Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Çayır Çimen Sokak Emlak Kredi Blokları A-2 Blok Kat:2 Daire:8 34330
Levent-İstanbul

Tel: 0 (212) 283 78 16 | Fax: 0 (212) 281 11 32