Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Lütfen Online Bağış için Tıklayınız >>>
Lütfen Gönüllü Olmak için Tıklayınız >>>
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Basın Açıklamaları Bizden Haberler İşbirliklerimiz Takvim
Tüm Basın Açıklamaları için Tıklayınız >>>
Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin (IPCC) 5. Değerlendirme Raporu - İklim Değişikliği 2014: Etkiler, Uyum ve Kırılganlık Raporu- Açıklandı- 11 Nisan 2014 11.04.2014
İklim Ağı, IPCC’nin başyazarlarından Greenwich Üniversitesi’nden Prof. Dr. John Morton ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Doç. Dr. Barış Karapınar ile birlikte, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıda raporu değerlendirdi: İklim değişikliği insanlar ve ekosistemler için büyük risk oluşturuyor. Bu riskleri yönetmek için, acilen değişen iklim sistemlerine uyumlu politikaların oluşturulması gerekiyor!
Detaylar...
TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı Kocaeli'nde Yapıldı - 8 Nisan 2014 08.04.2014
TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı, 5 Nisan 2014 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası'nda TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Sevim Budak ve Nevzat Özer' ile 10 il ve 80 ilçeden il temsilcileri, ilçe gönüllü sorumluları, Genç TEMA toplulukları, gönüllüler ve genel merkez çalışanlarından oluşan 250 kişilik katılımla gerçekleşti.
Detaylar...
TEMA Vakfı'ndan Açıklama - 1 Nisan 2014 02.04.2014
TEMA Vakfı, kuruluş amacı doğrultusunda yaşamın bel kemiğini oluşturan “ekolojik sistemlerin korumasına öncelik verilmesi” prensibini hem ulusal, hem de uluslararası ortamlarda vurgulamaktadır. Vakfımız “sürdürülebilir yaşam” için ekosistemleri korumayı hedefleyen çalışmalar yapmayı görev bilmekte ve bunun gelecek nesillere borcumuz olduğuna inanmaktadır.
Detaylar...
TEMA Vakfı, İstanbul Projeleri Raporu’nu Açıkladı 25.03.2014
İstanbul’un geleceğini etkileyecek üç proje olan 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul’un hayata geçirilmesi halinde meydana gelebilecek etkiler TEMA Vakfı önderliğinde bilimsel bir raporda bir araya getirildi. İstanbul Projeleri Raporu’nun sonuçları 25 Mart Salı günü düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı.
Detaylar...
Ağacın Gölgesi, Suyun Sesi Yoksa İnsan da Yok - 19 Mart 2014 19.03.2014
TEMA Vakfı, Dünya Ormancılık Günü ve Dünya Su Günü'nün etkinliklerle kutlanacağı hafta kapsamında, Dünyanın en önemli ekosistemlerinden biri olan ormanlar ve yaşamın temel kaynağı olan su varlığına yönelik bilgileri derledi. Su ve ormanlar arasındaki etkileşimin önemine dikkat çekti.
Detaylar...
İklim Ağı IPCC'nin İklim Değişikliğinin Etkileri ve Uyum Raporunu Değerlendiriyor - 8 Nisan 2014 08.04.2014
İklim Ağı ve Boğaziçi Üniversitesi, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin (IPCC) "İklim Değişikliğinin Etkileri ve Uyum Raporu"nu 11 Nisan 2014, Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da raporun baş yazarlarından Prof. Dr. John Morton ve Doç. Dr. Barış Karapınar’ın katılımıyla değerlendiriyor. Toplantıda son dönemin en kurak yılını yasayan Türkiye için IPCC’nin bu raporunun önemi ve Türkiye için çıkarılması gereken özel sonuçlar tartışılacak.
Detaylar...
Genç TEMA'lar Dünyayı Kurtarmak İçin İlk Adımı Attı - 17 Mart 2014 17.03.2014
TEMA Vakfı’nı destekleyen 108 ADIM ADIM koşucusu hızla kaybolan ve kirlenen doğayı kurtarmak için koşarak çevrelerindeki 1.204 kişiden bağış topladılar. Koşucuların yardımseverlik koşularından elde ettiği bağışlar şimdi de "Dünyayı Kurtaran Adım" Projesi'ne aktarılıyor.
Detaylar...
TEMA Vakfı Basın Açıklaması - 13 Mart 2014 13.03.2014
Fethiye'de bulunan tüm sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamanın birlik, beraberlik ve barış çağrısı yapılmak amacıyla hazırlandığı düşünülmektedir. Ancak TEMA Vakfı Gönüllü Sorumluluğu, bu açıklamaya genel merkezin bilgisi dışında katılmıştır.
Detaylar...
Yeni Fukuşima’lar Olmaması İçin Nükleerden Vazgeçilsin! - 11 Mart 2014 11.03.2014
Japonya’da yaşanan Fukuşima nükleer santral faciasının 3. yıldönümünde, nükleer enerjinin etkileri şiddetli şekilde devam ediyor. Fukuşima’nın şimdiye kadarki maliyeti 500 milyar dolara yaklaştı. TEMA Vakfı Türkiye’de benzer kazaların yaşanmaması için nükleer projelerinden vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nükleer enerji yatırımları yerine önceliğin enerji verimliliği ile temiz ve yenilenebilir enerjiye verilmesi gerektiğinin altını çizdi
Detaylar...
TEMA Vakfı'ndan Yerel Yönetimlere Çağrı: Ekolojik Okuryazar Belediye Başkanları Aranıyor ! - 4 Mart 2014 04.03.2014
TEMA Vakfı tüm belediye başkanı adaylarına çağrıda bulundu. Mevcut durumu değerlendirerek, Anayasa ile garanti altına alınan “Sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşam hakkı” için gerekli olan düzenlemelere dikkat çekti.
Detaylar...
Lütfen Avrasya Koşusu Bağışları için Tıklayınız >>>
Lütfen Video ve Resim Galeri için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Çayır Çimen Sokak Emlak Kredi Blokları A-2 Blok Kat:2 Daire:8 34330
Levent-İstanbul

Tel: 0 (212) 283 78 16 | Fax: 0 (212) 281 11 32