Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Ürün ve Hizmetler
Ürünler
Yayınlar
Peyzaj
Diğer
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Ağaçlar
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
Yayın adı: Ağaçlar
Kategori: TEMA Yayınları
Sayfa sayısı: 373 s.
Yazar: Tuğrul MATARACI
Editör: Sahir ERDİNÇ
Danışman: Prof. Dr. Faik YALTIRIK
Türü: Bilimsel
ISBN: 975-7169-37-4
Basım Yılı: 2. Basım 2002
Ormanı, doğayı koruyabilmek gelecek nesillere aktarabilmek için onun elemanlarını tanımamız gerekir. Bu gerçekten hareketle ağacı tanıdığımız ölçüde sevgi bağlarımız güçlenecek, bu bağ ağacı sahiplenme, kollama, koruma duygularımızı da beraberinde geliştirecektir. Tanınmayan, bilinmeyen bir nesnenin sevilmesi, korunması, sahiplenilmesi pek kolay olmayacaktır.
Ağacı dış görünümüyle tanıtmaya yönelik görsel malzemeyle de desteklenen bu kitap genelde odunsu bitkiler olarak adlandırılan ağaç adlı bir canlıyla insan arasında uzun bir süreçte kurulan tanışma, dostluk, sevgi bağlarının oluşmasına son derece mütevazı bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kitapta Marmara Bölgesinin 180'e yakın doğal-egzotik ağaç ve çalılarının tanıtılmaktadır. Meslekten olmayan doğa severlerin karşılaştıkları odunsu bir bitkiyi tanımaları için gerekli bilgiler metin ve fotoğraflar yer almakta ayrıca türlerin Türkçe, Latince ve yerel isimleri verilmektedir.
Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93