Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Ürün ve Hizmetler
Ürünler
Yayınlar
Peyzaj
Diğer
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Dünyanın Durumu 2008 – Sürdürülebilir Bir Ekonomi İçin Yenilikler
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Dünyanın Durumu 2008 – Sürdürülebilir Bir Ekonomi İçin Yenilikler

25.YIL ÖZET BASKISI

TEMA Vakfı Yayınları

Yazar: Worldwatch Enstitüsü Uzmanları

Düzenleyen: TEMA Vakfı

Türü: Bilimsel

1.Basım 2007, Basım adedi:

302 s.i 18 x 23,5

ISBN: 978-975-7169-60-4

25 yıldır yayımlanmanın gururuyla Dünyanın Durumu 2008, dünyanın her yerindeki siyasetçiler, iş dünyasının liderleri ve sıradan insanlar sürdürülebilir ekonomiler inşa ederken, çok büyük, hatta devrim niteliğinde bir şeylerin doğum sancıları çektiğini belirtiyor. Yenilenebilir enerji, temiz üretimde yenilikler, ortak kaynaklar, ticaret politikaları, sürdürülebilirliğe yönelik finans uygulamaları, yeni ekonomik mihenk taşları ve başka pek çok konuyu ele alan bölümleriyle Dünyanın Durumu 2008, birbirinden farklı yenilikler ve bunların toplumları kısa vadede sürdürülebilir bir rotaya yönlendirme potansiyeli konusunda, küresel çapta yayımlanan ilk eser. Sözü edilen yeniliklerin ortak noktaları ise, bir yandan insanların gereksinimlerini karşılarken diğer yandan da gezegenimizin koruyan ekonomiler yaratmak üzere, temel ekonomik varsayımları ve ticari uygulamaları tekrar gözden geçirmeleri.

Önsöz’den:
“Dünyanın Durumu 2008, gezegenimizin ve bu gezegen üzerinde yaşayan her bireyin ciddi çevresel sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu açıkça gösteriyor. Sürdürülebilir bir ekonomiye giden yol, sera gazlarının atmosferde birikmesinden ciddi boyuttaki su sıkıntılarına ve pek çok farklı kirlilik ve doğal kaynak yönetimi sorunlarına kadar çeşitli engellerle dolu. Ama umut verici işaretler de var. En önemlisi, son yıllarda şirketlerin çevreye yönelik yaklaşımlarında büyük değişiklikler meydana geldi.

Toplumlar pek çok farklı kirlilik kontrolü ve doğal kaynak yönetimi sıkıntısıyla karşılaştıkça (ve bunlara çözüm bulmak için önemli kaynaklar ayırdıkça), uygulanabilecek çözümler sunabilenler için piyasalarda önemli fırsatlar doğacak. Sürdürülebilir ekonomilerin uygulandığı bir dünyaya doğru ilerlerken, Dünyanın Durumu 2008, yeniliklerin önemini vurguluyor. Kitap, iş dünyasının, politika üreten toplulukların ve birey olarak her birimizin atması gereken adımları ortaya koyuyor.”


Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93