Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Ürün ve Hizmetler
Ürünler
Yayınlar
Peyzaj
Diğer
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Dünyanın Durumu 2009 – Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Dünyanın Durumu 2009 – Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış

İş Bankası Kültür Yayınları – TEMA Vakfı Yayınları

Yazar: Worldwatch Enstitüsü Uzmanları

Çeviri: Ayşe Başçı

Türü: Bilimsel

1.Basım Haziran 2009, Basım adedi: 2000

406 s., 17 x 25 cm

ISBN: 978-9944-88-707-6

 
Worldwatch Enstitüsü her yıl Dünyanın Durumu adını taşıyan raporlar yayınlar. Bu raporlarda gezegenimizin fiziksel durumuna, doğal kaynaklarımıza, ekolojik sistemlere ve doğaya etki ettiği oranda insan sistemlerine dair en güncel ve anlamlı bilgi birikimine yer verilir.

Bu raporların 2009 yılına ait olanı Dünyanın Durumu 2009: Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış yine aynı özenle küresel ısınma ve iklim değişimi konusuna odaklanıyor. Sera gazlarının salımını azaltarak iklim değişiminin en kötü ve en derin etkilerinin önüne geçmeyi hedefleyen faaliyetlere ilişkin bilgi veriyor.

2009, dünyanın iklimi için çok önemli bir yıl. Bilim insanlarına göre felaketlere neden olabilecek ani iklim değişimlerini önlemek üzere, sera gazlarının salımdaki artışını durdurmak için sadece birkaç yılımız kaldı. Nitekim Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Kimoon iklim değişimini, “çağımızın tayin edici sorunu” olarak tanımladı.

Elinizdeki kitap, bu tayin edici sorunun yani dünyanın atmosferi ile oynadığımız oyunun uzun süreli derin etkilerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Dünyamızı tehdit eden bu büyük sorunun en güncel durumunu ve insanlığın geliştirdiği olası çözümleri en anlaşılır biçimde anlatıyor.
Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93